گسترش فعالیت خانواده هاشمی‌ برای شکست احمدی‌نژاد

  بخش خبری الف    ۱۲ خرداد ۱۳۸۸

 بیشتر اعضاء خانواده هاشمی رفسنجانی برای شکست آقای احمدی‌نژاد در انتخابات آتی فعال شده‌اند.

به گزارش الف، پس از مهدی و فائزه هاشمی که از هفته‌ها پیش در ستاد اصلاح طلبان (حامی آقای موسوی) فعال هستند، شخص آقای اکبر هاشمی رفسنجانی (رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام) نیز اخیرا وارد میدان شده و صریح تر از هر زمان دیگر از آقای احمدی ن‍ژاد انتقاد می کند.

از جمله تلاش‌های آقای هاشمی به نفع رقبای آقای احمدی‌نژاد، انجام مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه جمهوری اسلامی است. ایشان دراین مصاحبه طولانی از عملکرد 4 ساله اخیر قوه مجریه شدیدا انتقاد کرده‌‌اند. قرار است روزنامه جمهوری اسلامی که به آقای هاشمی نزدیک است، خبر و مشروح این مصاحبه را در روزهای آینده منتشر کند. از سوی دیگر خبر می‌رسد تلاشهایی برای تغییر خطیب جمعه تهران در هفته آتی در جریان است تا بجای آیت ا... امامی کاشانی ، آیت ا... هاشمی رفسنجانی نماز جمعه 15 خرداد را اقامه کنند.

 جمعه 15 خردادماه ، آخرین جمعه موجود در دوره تبلیغات رسمی است. برخی محافل سیاسی انتظار داشتند آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه دو هفته قبل (جمعه اول خرداد) علیه دولت مطالبی بیان کند اما ظاهرا با تمهیداتی این اتفاق نیفتاد با این حال محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و از فعالان ستاد آقای موسوی، خطبه اول خرداد آیت ا... هاشمی را درخشانترین خطابه 30 سال اخیر ایشان دانسته است.

علاوه بر آیت ا... اکبر هاشمی، مهدی هاشمی فرزند ایشان نیز در هفته‌های اخیر برای موفقیت آقای میرحسین موسوی به شدت در تلاش است. آقای مهدی هاشمی، ریاست دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد واقع در میدان نیاوران تهران را به عهده دارد و به موضوعات نفتی نیز بی علاقه نیست. نام وی در پرونده رسیدگی به تخلف شرکت استات اویل و شرکت توتال در دادگاه های نرو‍ژ و فرانسه؛ به عنوان طرف ایرانی برده شده است. مهدی هاشمی قائم مقام حسین مرعشی (استاندار اسبق کرمان و رئیس دفتر رئیس جمهور در دوره سازندگی) در کمیته راهبردی ستاد حامیان میرحسین موسوی را به عهده دارد.

 خانم فائزه هاشمی نیز که در سالهای اخیر گاهی در خارج از کشور اقامت داشته است، اخیرا در صحنه سیاسی به شدت فعال شده و هدایت گروه «دختران فیروزه‌ای» حامی آقای میرحسین موسوی را به عهده گرفته است.

دو هفته پیش، خانم فائزه هاشمی به عنوان یکی از سخنرانان مراسم دوم خرداد با لحن موهن و کم سابقه‌ای علیه آقای احمدی‌نژاد سخنرانی کرد و حرکات «دختران فیروزه‌ای» در این مراسم به شکلی بود که ستاد آقای میرحسن موسوی از تکثیر و توزیع سی دی آن مراسم به عنوان یکی از اقلام تبلیغاتی آقای موسوی، پیشگیری کرده است.

یاسر هاشمی (کوچکترین فرزند آقای هاشمی) نیز در بخش دیگری از ستاد حامیان میرحسین موسوی فعالیت دارد.

چهار سال پیش نیز در چنین روزهایی، فائزه، مهدی و یاسر هاشمی با تمام توان برای پیروزی آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات نهم ریاست جمهوری تلاش کردند اما تلاش ایشان در نهایت موفقیت آمیز نبود.

/ 2 نظر / 22 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

mojtabah

آیتالله خمینی در وصیتنامۀ سیاسی-الهی میفرمایند وصیت اكید من به قوای مسلح پاسدار و بسیج، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند. در این صورت میتوانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. . وظیفه شرعی و میهنی آنان است كه اگر قوای مسلح ، برخلاف مصالح اسلام و كشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب وارد شوند كه – بیاشكال به تباهی كشیده میشوند - و یا در بازیهای سیاسی وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت كنند. و بر رهبر و شورای رهبری است كه با قاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا كشور از آسیب در امان باشد "دو وظیفۀ اصلی سپاه پاسداران، محافظت از اصل حکومت به وسیلۀ ولی فقیه و اصل جهاد است. . . بنابراین سپاه پاسداران را نباید از بُعدهای سیاسی یا باورهای ایدئولوژیکی محروم کرد. بدون فداکاریهای ما بسیجیها آقای احمدینژاد وجود خارجی نخواهند داشت. http://www.youtube.com/watch?v=Wd76F71NN-0